Naar Shikoku.
Door: Anne-Marie.
Blijf op de hoogte en volg Anne-Marie
07 Augustus 2016 | Japan, Shikoku
Vandaag zijn we vanuit Nagasaki met een bus de Amakusa eilanden over gereden.
Met een ferry overgestoken en een bezoek gebracht aan een visrestaurant waarvandaan je ook met een bootje dolfijnen kon gaan kijken. Vier mensen van de groep deden dat en de rest is blijven wachten. Ze hadden geluk en zagen vele dolfijnen.
De volgende stop was bij een uitzicht punt waar je mooi een groot deel van de eilanden zag liggen. We rijden over een aantal die geschakeld zijn met bruggen.
Onder weg zagen we steeds meer het effect van de aardbeving in april.
Vele huizen hadden opeens blauwe daken omdat er plastic over heen gespannen was. Her en der waren er huizen ingestort en vlak bij de overnachtings plek was de helft van de weg foetsie. Ik zag op een gegeven moment dat er wel 80 cm verschil in hoogte was op een akker. Heftig.
Na de mooie rit overnachten we in Aso no Yu, een ryokan. Wat wil zeggen een Japanse herberg. Je loopt er niet op je schoenen maar op slippers en slaapt op een futon die op tatami matten ligt. Een vloer afmeting wordt gemeten in tatami matten. Een mat is ongeveer 1.80-90 cm.
En een badkamer heb je niet. Er zijn gezamenlijke wastafels en toiletten op de gang.
De gezamenlijke baden zijn gesplitst in man en vrouw.
Daar kom je binnen en kleed je je uit. De kleding gaat in een mand net als je handdoek.
Je neemt een klein handdoekje en eventuele shampoo mee naar het natte gedeelte.
Daar poets je je schoon en spoelt voor je het warme bad in gaat al de shampoo resten van je lichaam. Daarna loop je naar één van de vier baden. Er is binnen een vrij heet bad en een koud dompelbad en buiten nog twee met verschillende temperaturen.
Het voelt heerlijk als je er uit bent, net de sauna.
Het avond eten doe je in een eetkamer met tatami matten waar je op een kussen zit voor het lage tafeltje. Maar je kunt ook een laag stoeltje pakken. In de tafels is een gat gemaakt waar een bolle plaat in ligt en hier gril je je vlees en groenten. Verder krijg je er sausjes en allemaal kleine schaaltjes met lekkernijen bij. En natuurlijk rijst.
Ik eet altijd vegetarisch op reis en krijg ipv vlees groenten en vis. Overheerlijk.
We gaan vroeg op bed omdat er verder dan lekker eten en badderen niets te doen is.
5-8
Na een vroeg bad en ontbijt(Japans) gaan we weer de bus in. De buschauffeur heeft een iets beter humeur dan gister.
We rijden eerst naar een uitzichtpunt op de caldera van de Aso vulkaan. Het klaart net wat op en we zien de rookpluim uit de krater opstijgen.
Daarna rijden we naar Kurokawa een onsen dorpje in de bergen.we wandelen er een goed uur doorheen en nemen bij de plaatselijke bakker een soort roombroodje.
Lunchen doen we bij een wegrestaurant.
Na de lunch rijden we door de bergen naar Beppu waar we nog een hel bezoeken.
Er zijn in dit vulkaanuitbarsting land ook bronnen die te heet zijn om in te badderen. In Beppu zijn daar negen van. Ze hebben allemaal een andere kleur ivm de grond waar ze in liggen. Wij bezoeken de zo genaamde zeehel. Het water van deze bron is azuur blauw vandaar de naam. Zo nu en dan ontsnapt er ook stoom uit de bron en dan heb je een geiser.
In het park is ook een bruin/rode bron die gevoed wordt door ijzer in de grond.
We overnachten weer Japans op de tatami vloer op een futon.....maar ik lig stiekem op een bed. Maar kruip wel in de gezamenlijke baden.
6-8
Na een bad en enorm uitgebreid Japans ontbijt verzamelen we de koffers in de lobby. De gasten hebben nog tot één uur vrij voordat we de ferry pakken naar Shikoku.
Rond één uur staan er twee taxi busjes en twee taxi's voor ons klaar. Zij brengen ons naar de ferry. Althans dat is het plan, tot onze chauffeur gebeld wordt en omkeert. Hij rijdt terug naar het hotel waar twee medewerkers van het hotel klaar staan met drie koffers. Ik maak ze duidelijk dat die niet van ons zijn maar van twee Nederlanders die met Your way to go reizen. Dit is een tak van Koning Aap waar gasten blokken aan elkaar kunnen rijgen tot een op maat gemaakte reis.
We rijden weer naar de ferry waar de rest van de groep al aan het bedenken was wat er aan de hand kon zijn. Ik haal ons kaartje en voor de reizigers de ferry op gaan mogen wij al vooruit lopen. En tot mijn grote verrassing mogen wij de lift gebruiken voor de koffers, bedankt dat bespaard een hele klim met de bagage. Ik neem een reispilletje in voor de twee en half uur durende marteling voor mij. Sinds de beklimming van Mount Fuji, jaren geleden, ben ik altijd zeeziek.
Ik lig heerlijk muziek te luisteren, slaap wat en de boottrip is zo voorbij.
Op Shikoku, ons tweede eiland, staat een mevrouw ons op te wachten en brengt ons naar de gereed staande bus. En deze chauffeur gebaard mij dat we de riemen om moeten doen. Hij rijdt inderdaad hard maar toch komen we pas rond half zeven aan in het hotel in Matsuyama. Even inchecken, eten en vroeg op bed.
7-8
Om negen uur in de lobby afgesproken met de mensen die mee willen op strooptocht vandaag. We lopen eerst naar de ingang van het kasteel. Een aantal gaat met de stoeltjes lift naar boven en ik loop met drie gasten naar boven, ochtend gymnastiek.
Het is weer erg warm en weinig wind, we komen drijfnat boven aan. Ik schat dat het vandaag zo'n 32 graden is geweest. De groep gaat naar binnen en ik blijf tussen de Sakura(kersenbloesem)bomen uitpuffen. En dan zie ik twee andere leden van de groep bezweet boven komen....ook nat. Als iedereen weer uit het kasteel is gaan we iets drinken om af te koelen.
Weer naar beneden en met de tram naar de laatste stop, de Dogo Onsen. Dit is het oudste badhuis in Japan waar altijd een plekje voor de keizer worst aangehouden. Want stel je voor dat hij eens langs komt. Over de keizer gesproken: maandag om 20:00 uur geeft hij een persconferentie. Waarschijnlijk gaat hij aftreden maar dan moet eerst de wet veranderd worden. Op dit moment is het een baan tot je dood.
De Olympische spelen kunnen we hier wel aardig volgen. Ik geef de groep een uur om te lunchen. We spreken voor een klok weer af. Deze klok geeft elk half uur een showtje. Hij gaat helemaal uitelkaar en er komen allerlei tafereeltjes te voor schijn.
De ene helft van de groep gaat met de bus naar tempel 51 van de 88 tempel route de andere helft loopt met mij de 2 km naar de bijzondere tempel. Het leuke is dat één vrouw uit de groep over een jaar of twee de tocht wil gaan lopen en ze schaft nu al spullen aan voor die trip. Op deze wijze kan ik nog meer uitleg geven over de route.
We gaan dus bij de ingang van de tempel eerst een winkel in die al deze spullen verkoopt. Ze koopt een boek met de 88 tempels op de ene pagina en op de andere pagina kun je dan een kalligrafie laten zetten. Verder koopt ze een tasje om alles in op te bergen, een jasje met op de rug de tekst dat je een Henro(pelgrim van deze route)bent en een route gidsje. Ze krijgt van de winkeleigenaar nog drie pakjes met wierook voor de tempels. We lopen door naar de hoofdtempel en doen daar een poging om de hartsoetra op te zeggen. Daarna lopen we terug naar een bijgebouw zodat Mieke haar eerste stempels en kalligrafie kan laten zetten in het net aangeschafte boek. We blijven nog erg lang om de tempel gronden te onderzoeken.
Tegen vier uur zijn we weer terug bij het Dogo winkelcentrum, het rommelt best boven ons maar nog geen regen. De groep gaat met de tram terug naar het hotel en ik besluit om dit wandelend te doen. Moet toch mijn knie trainen. Het blijft maar rommelen maar nog steeds geen regen. Ik loop in een klein uurtje terug naar het hotel en duik meteen onder de douche. Na een lekkere maaltijd bereid ik de volgende stad voor, ruim mijn schone was op en versla Erwin met Wordfeud, eindelijk eens!!!,
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley