Regen....
Door: Anne-Marie.
Blijf op de hoogte en volg Anne-Marie
06 Oktober 2017 | Japan, Hiroshima
Vandaag is het dierendag en ik kan Bowie geen knuffel geven....
Wij zijn vandaag met een privé bus naar de liggende Boeddha van Nanzoin geweest en daarna naar de Kokonoe brug. Deze brug is een loop brug over een ravijn met twee watervallen. Gelukkig regende het niet.
Te is wel bewolkt met af en toe de zon. Na de brug, waar we ook gelucht hebben, door gereden naar Beppu.
Na dat we ingecheckt hebben rondje gewandeld. Rond zes uur terug zodat we de onsen in konden. Heerlijk schoon en geweekt traden we om 19:00 uur aan voor een Japans diner met de wereld aan kleine gerechtjes. Hmmmm lekker. Iedereen liep in Yukata en we hebben een leuke groepsfoto kunnen maken.
5-10
Vanmorgen met de stadsbus naar een zogenaamde Hel geweest. Dit is een natuurlijke heet water bron die te heet is om in te badderen.
Hij is groen/blauw en vandaar de naam zee hel.
Om 12:00 uur werden we door chauffeur Abe opgehaald die ons in anderhalf uur naar de ferry bracht. In 2 uur en 10 minuten varen we naar de overkant. En na een stukje lopen nemen we de boemel trein naar Hiroshima. Waar we de tram naar het hotel nemen. Rond 19:30 uur komen we daar aan. Snel inchecken en weg naar een Okonomiyaki restaurant. Mijn favoriet gerecht in Japan en ik heb weer gesmuld van de Japanse pannenkoek.
Het is hierdoor wel erg laat geworden en ik lig pas tegen middernacht op bed.
6-10
Om negen uur verzamelen we ons in de lobby, het is vreselijk weer en het plenst.
Ik neem de groep eerst mee naar het hypocenter, het daadwerkelijke punt waar de bom gevallen is. Daarna lopen we langs een beeldje van Jizo die de bom overleefd heeft. Jizo is de beschermheilige van de overleden kinderen en reizigers.
Via de bomdome en het beeld van Sadako, van de kraanvogels, belanden we voor de eeuwig brandende vlam. Snel lopen we door de regen naar het bom museum waar ik in de lobby op de spullen pas en de groep naar binnen gaat.
Daarna loopt iedereen het stilte museum in en verzamelen we ons weer.
We besluiten ondanks het slechte weer toch naar Miyajima te gaan. Met de tram rijden we in 50 minuten naar de haven waar we een ferry pakken. Gelukkig kunnen we door de regen de grote oranje poort van het Shinto schrijn op het eiland wel zien.
Op het eiland gaan drie gasten eten en de rest heeft iets meegenomen voor de lunch. Met hen loop ik via het schrijn, waar ze een thee ceremonie meemaken, naar de Daishoin. Dit is één van mijn favoriete tempels in Japan en ik vertel er veel over. In de tussentijd is iedereen wel doorweekt en met twee meiden reis ik terug naar de stad. In de tram zit een man die me wel heel erg aan pa deed denken.
In het hotel aangekomen strip ik me en loop met die kleren meteen door naar de wasmachine. Heerlijk straks droge schone kleding.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley